Udv'

Nemreg ismet [bar mindossze masodszor] megneztem az Orion filmet. Amikor eloszor lattam, nagyon utaltam, de most elegge tetszett. Sok dolog, ami akkor zavart, most nem piszkalt [pl. a felspanolt kontraszt, vagy az osszekavart tortenet-szeletek]. Sot, a hozzaadott hangefektusok -- pl. a "muszergombok" {amik a valosagban akar ... hm ... ceruzahegyezok is lehettek} tekergeteseinel -- eletszerubbe tettek a filmet. Szoval, mar kezdem kicsit meltanyolni a film keszitoit. (De az abszolut kedvenc persze a jo oreg eredeti TV-film marad - aminek eppen most fejeztem be az x-edik nezeset.)

Ami viszont jobban zavart, mint valaha, az az uj bemondono" ... Nemetorszagban sohasem jartam, szoval nem tudom, milyen a bomba'zo : ba'nyare'm ara'ny [itt, ahol elek, ez kb. 1 : 1000], de talan talalhattak volna egy kellemes arcu no"t abbol a par milliobol. Az pedig, hogy ennel az amugy sem szimpatikus, eltesebbnek kinezo noszemelynel meg a "trade-mark" frizuratol [amit, ugy hiszem, Bardy Margit tervezett volt] is eltertek (a hatul oldalra kikunkorodo paroka-cafrangokkal), az mar igazi szentsegtores...

Pali



*******************************************
Orion-fórum, 2005.08.10.
http://users.freestart.hu/orion8/forum.html