Emlékszem erre a filmre, hihetetlen módon az MTV-ben is levetítették. Én is jópofának találtam, bár az emlékeim nagyon homályosak, és arra nem emlékszem, hogy különösebb spec. effektek voltak benne, hisz nagyrészt a Földön - egyik vagy másik - játszódott. (Akkor még nagyon fiatal voltam, és inkább látvánnyal lehetett megfogni engem, mint mondanivalóval, ezért nem soroltam ezt a filmet a legjobb tíz közé :) ) Ha jól emlékszem, 69-es film (persze a tévében jóval később ment), tehát az Alfa tapasztalatai és arzenálja még nem lehett benne. (Ellenben van egy filmjük, ami a két Alfa-szezon között készült, a *The Day After Tomorrow* - /Into Infinity, egy, az Alpha Centaurihoz tartó expedíció balesetéről szól. Nagyon kíváncsi vagyok rá, de még nem sikerült megszereznem.)/
Az általad felsorolt "abszurditások"nál persze jóval alapvetőbb probléma, hogy miért tükröződve fejlődött ki minden a bolygón (ez valószínűleg ellentmond több atomfizikai, kémiai és biológiai törvénynek). Az ellentétes oldal még belefér, hisz csaknem körpályán keringünk :)



*******************************************
Orion-fórum, 2005.05.12.
http://users.freestart.hu/orion8/forum.html