Nemrégiben nagyon meglepő ajándékot kaptam Josef Hilgertől, aki az Orionmuseum nevű honlap gazdája, most éppen szövetségben a jól ismert orionspace.de honlappal. Az ajándék három képeslap méretű kép volt, mindegyiken egy-egy részlettel Bárdy Margit eredeti orionos jelmezterveiből. Sajnos kénytelen vagyok eldicsekedni vele, hogy az egyik lapot a művésznő dedikálta is nekem, és ez borzasztóan jól esett.

Talán nem illendő, de nem tehetem meg, hogy ne mutassam meg itt nektek is az ajándékot. A budai Várban, körülbelül húsz éve véletlenül rátaláltam egy kis kiállításra, ahol ezeknek a rajzoknak az eredetijei is láthatók voltak. Innen tudom, hogy a tervek egészalakosak voltak, ezekből emelték ki a képeken látható részleteket. Jól láthatóak a harminc-negyven év alatt megsárgult ragasztószalag-csíkok is a figurákat tartalmazó pauszpapír szélén, amelyek az alapul szolgáló ezüstös kartonra vannak helyezve; ahogy ezt már a honlapról letölthető interjúban is olvashattátok, vagy ahogy ezt nemsokára a Filmmúzeumon bemutatott másik interjú átiratában is olvashatjátok.






*******************************************
Orion-fórum, 2005.05.06.
http://users.freestart.hu/orion8/forum.html