Mivel senki más nem hozta szóba, megjegyzésként Pali legutóbbi hozzászólásához elmondom, hogy Alan Bloch "Az Ember az másmilyen" című nagyon rövid, de nagyon találó novellája éppen a Galaktika 180., nemrég megjelent számában olvasható. Valamint a Galaktika 5. (és a Metagalaktika 1.) számában is. Javítsatok ki, ha tévedek, de én az "ismétlésre" vonatkozó utalást nem fedeztem fel a mostani számban, pedig a dolog egy folyóirattól számomra szokatlan. Pláne így, titokban, mintha valaki saját magától akarna lopni.

Más: a napokban újra megnéztem a Dr. Mabuse ezer szeme című 1960-as német-olasz krimit, amely, mint most kiderült, annak a Fritz Langnak az utolsó filmje volt, akit például a Metropolis okán még a legvékonyabb filmtörténeti tankönyvek is megemlítenek. Kisiskolás koromban osztálytársaimmal izgatott vitákat folytattunk a film egynémely rejtélyéről és az ábrázolt "káprázatos" megfigyelési technika (rejtett kamerák egy szállodában, monitorok a pincében) lehetőségeiről. A film ma sem volt rossz, de még egy apró érdekességet rejtett: a szálloda bárjának pincérét a hét évnyivel karcsúbb Mario alakította. Ezt akkor még nem vettem észre.

Van még egy hírem, de azt külön mondom el.





*******************************************
Orion-fórum, 2005.03.11.
http://users.freestart.hu/orion8/forum.html