Udv'

Mihaly: Leellenoriztem, es valoban a banyaba lejovetelnel hianyoltam a cipok csattogasat [mivel felfele menetnel csak ugy csorompoltek]. Itt nem volt igazam, mivel az eredeti filmben is macskaleptekkel caplat le a legenyseg. Viszont valoban a Hydra esik [kicsit] szet, megpedig amikor a "szupernova"-t felfedezik az epizod elejen. Ez az [uj] magyar szinkronban valoban siri csendben tortenik, mig a nemetnel szepen megvannak - a teljesen odaillo - zajok. Egyebkent nem tudok pontos osszehasonlitast tenni, mivel a nemet DVD-n a hangot - megjegyzem: teljesen izlesesen - feltupiroztak. Zummogeseket, pirickakat adtak bele, amivel sokkal jobb atmoszferat teremtettek. Ja, meg a magyar szinkronnal az elso reszben, az MZ4-en tok csondben sul el Atan lezerpisztolya - ez biztos, hogy hiba.

Aki megveszi a magyar DVD-t, ajanlom, hogy neha az eredeti nemet hangon is hallgassa/nezze meg - ez mintha egy masik film lenne [sokkal "komolyabb" es izgalmasabb]. Pl. a Dolby Digital 5.1-es hangnal beleadtak hatterzajokat, igy erthetobbe valik, hogy amikor Tamara Cliffel setal [most eppen nem tudom, melyik reszben], akkor tulajdonkeppen a Starlight kaszino elotereben vannak. Kar, hogy nem raktak a magyar DVD-re feliratot...

Pali



*******************************************
Orion-fórum, 2005.02.18.
http://users.freestart.hu/orion8/forum.html