Kedves Mindenki! Lehet, hogy a mai átlag fiatalok nem nézik az Oriont, valószínűleg nem is hallottak róla, de ha lehet, ne általánosítsatok. Valaki azt írta, hogy "Szerintem a mai fiataloknak hiába magyarázzuk, mitől is olyan jó ez a film. Maradjunk csak egymás közt mi középkorúak." Nos, lehet, hogy a fiatalok 98%-a sehonnan, 1%-a pedig szülei visszaemlékezéséből ismeri a filmet, azért ott az az egy százalék, aki kivétel. Mint például én. Megmondom őszintén, felháborodásból ragadtam klaviatúrát. Egy szó, mint száz: Én speciel 15 éves vagyok és most, hogy vetítették a Filmmúzeumon a sorozatot, elkezdtem nézni és teljesen magával ragadott. (Meg a 14 éves húgomat is, akit én ráncigáltam a tv elé, és őt is elbűvölte.) Ez a legjobb sorozat, amit valaha láttam. Tulajdonképpen nincsenek gonoszok, nincs vér, lövöldözés, semmi erőszak. Persze, miután a szüleim látták, hogy azért ülünk tűkön 6-tól fél hétig, azért dúdolásszuk a főcímdalt, mert az Oriont várjuk, ők is nosztalgiáztak egy kicsit, de alapvetően nem az ő ötletük volt, hogy nézzem a filmet. Ezért szeretnék megkérni mindenkit, hogy ne tegyen ilyen előítéletes megjegyzést, mert ha én vagyok is az egyetlen fiatal, aki nézi a sorozatot, akkor viszont nem lehet rásütni az összes fiatalra, hogy bunkó. Itt ugyanis nem a fiatalokkal van a baj, hanem azzal a közeggel, amiben felnőttek. Itt nem arról beszélek, hogy én egy kockafejű könyvmoly vagyok, hanem arról, hogy teljesen nyitott emberként érdekelt egy olyan kultuszfilm, amire nemzedékek legendaként tekintenek. Lehet, hogy ebben az is benne van, hogy alapjában véve inkább régi és/vagy új (művész)filmeket vagy drámákat nézek, nem pedig a hálivúdi tucatfilmeket, de akkor is! (Bár, néha azokból is van jó, nem általánosítok.) Ennyit szerettem volna mondani. Remélem, senkit nem bántottam meg. Nova ******************************************* Orion-fórum, 2004.07.19. http://users.freestart.hu/orion8/forum.html